Australijski pobednici medalja
Sidnej 2000 Olimpijske igre
GOLD
- Brett Aitken, Scott McGrory , biciklizam na kolesima, muški madison
- Katie Allen, Alison Annan, Lisa Carruthers, Renita Garard, Juliette Haslan, Rachelle Hawkes, Nikki Hudson, Rachel Imison, Clover Maitland, Claire Mitchell- Taverner, Jenny Morris, Alison Peek, Katrina Powell, Angie Skirving , ženski hokej.
- Jenny Armstrong, Belinda Stowell , jedrenje, ženske 470
- Lauren Burns , taekwondo, ženski -49kg
- Ashley Callus , Chris Fydler , Michael Klim , Ian Thorpe , Todd Pearson , Adam Pine , plivanje, muški 4x100m freestyle relej
- Dvorac Naomi, Joanne Fox, Bridgette Gusterson, Simone Hankin, Yvette Higgins, Kate Hooper, Bronwyn Mayer, Gail Miller, Melissa Mills, Debbie Watson, Liz Weekes, Danielle Woodhouse, Taryn Woods,
- Natalie Cook, Kerri Pottharst , odbojka na pesku
- Michael Diamond , pucanje, muški zamka
- Philip Dutton, Andrew Hoy, Matt Ryan, Stuart Tinney , konjički, tim trodnevni događaj
- Simon Fairweather , streličarstvo. muški pojedinac
- Cathy Freeman , staza, ženske 400m
- Grant Hackett , plivanje, muški 1500m freestyle
- Tom King, Mark Turnbull , jedrenje, muški 470
- Bill Kirby, Michael Klim, Todd Pearson, Ian Thorpe, Grant Hackett, Daniel Kowalski , plivanje, 4x200m freestyle relej
- Susie O'Neill , plivanje, ženski freestyle od 200m
- Ian Thorpe , plivanje, muški 400m freestyle
SILVER
- Darren Balmforth, Simon Burgess, Anthony Edwards, Robert Richards , veslači, muški lagani bezglavi četri
- Carla Boyd, Sandy Brondello, Trish Fallon, Michelle Griffiths, Kristi Harrower, Jo Hill, Lauren Jackson, Annie la Fleur, Shelley Sandie, Rachael Sporn, Michele Timms, Jenny Whittle , ženske košarke
- Darren Bundock, John Forbes , jedrenje, klasu katamaran Tornado
- Daniel Burke, Jaime Fernandez, Alastair Gordon, Brett Hayman, Robert Jahrling, Michael McKay, Nikolas Porzig, Christian Ryan, Stuart Welch , veslanje, muški osam
- Dyana Calub, Leisel Jones, Susie O'Neill, Petria Thomas, Giann Rooney, Sarah Ryan, Tarnee White , ženski 4x100m relej
- Daniel Collins, Andrew Trim , kajak, muški K2 500m
- Michelle Ferris , biciklizam, žensko testiranje od 500m
- Tatijana Grigorieva , ženski štapić
- Regan Harrison, Geoff Huegill, Michael Klim, Matt Welsh, Rajan Mičel, Adam Pine, Josh Watson, Ian Thorpe , plivanje, muški 4x100m
- Andrew Hoy , konjički, individualni trodnevni događaj
- Leisel Jones , plivanje, ženski 100m grudi
- Michellie Jones , ženski triatlon
- Majkl Klim , plivajući, muški 100 metara leptira
- Russell Mark , pucanje, dupla zamka za muškarce
- Gary Neiwand , biciklizam na kolesima, muški keirin
- Susie O'Neill , plivanje, žensko 200m leptir
- Susie O'Neill, Giann Rooney, Petria Thomas, Kirsten Thomson, Elka Graham, Jacinta Van Lint , plivanje, ženski 4x200m freestyle rele
- Keiren Perkins , plivanje, muški 1500m freestyle
- Kate Slatter, Rachael Taylor , veslanje, ženski bezvredni par
- Jai Taurima , muški dugačak skok
- Ian Thorpe , plivanje, muški 200m freestyle
- Daniel Trenton , taekwondo, 80kg
- Ji Wallace , gimnastika, muški trampolin
- Matt Welsh , plivanje, muški 100m hrbet
- Todd Woodbridge, Mark Woodforde , tenis, muški dubl
BRONZE
- Sandra Allen, Joanne Brown, Kerry Dienelt, Peta Edebone, Sue Fairhurst, Selina Follas, Fiona Hanes, Kelly Hardie, Tanya Harding, Sally McCreedy, Simmone Morrow, Melanie Roche, Natalie Titcume, Natalie Ward, Brooke Wilkins , softball
- Michael Blackburn , jedrenje, laserski razred
- Katrin Borchert , kajak, ženski K1 500m
- Majkl Brennan, Adam Commens, Stephen Davies, Jason Duff, Troy Elder, Matthew Ells, James Elmer, Damon Diletti, Lachlan Dreher, Paul Gaudoin, Stephen Holt, Brent Livermore, Daniel Sproule, Jay Stacy, Craig Victory, Michael York , muški hokej
- Ben Dodwell, Bo Hanson, Geoff Stewart, James Stewart , veslači, muškarci bez kondicije
- Sean Eadie, Darryn Hill, Gary Neiwand , biciklizam, timski sprint
- Annemarie Forder , pucanje, ženski vazdušni pištolj od 10m
- Rebecca Gilmore, Loudy Tourky , žensko sinhronizirano ronjenje, 10m platforma
- Geoff Huegill , plivanje, muški 100 metara leptir
- Shane Kelly , biciklizam, muško 1km probnog vremena
- Matthew Lang, Džejms Tomkins , veslanje, muškarci bez parica
- Brad McGee , biciklizam, muška 4000 m individualna gonjenja
- Robert Newberry, Dean Pullar , muško sinhronizirano ronjenje, 3m odskočna deska
- Justin Norris , plivanje, 200m leptira
- Maria Pekli , džudo, ženski 57kg
- Petria Thomas , plivanje, žensko 200m leptir
- Matt Welsh , plivanje, muški 200m hrbet
Sledeća stranica > Novozelandski pobednici medalja> Strana 1, 2 , 3, 4